Kaymakamlığımız AB Etüt Proje Ofisi tarafından İSTKA 2015 yılı mali destek programı kapsamında ilçemizden proje başvurusu yapmak isteyen kurumlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kaymakamımız Mustafa Güler başkanlığında yapılan toplantıya Üsküdar Belediyesi, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü, Üsküdar Müftülüğü, Üsküdar İlçe Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarından ilgili kişiler katılım sağladı.

İSTKA 2015 program başvuru konularının detaylı anlatıldığı toplantının açılış konuşmasını Üsküdar Kaymakamımız Mustafa Güler yaptı. Konuşmasında Kaymakamlığımız proje ofisinin koordinatörlüğünde tüm katılımcı kurumların ortak çalışma yapmalarını, bilgi alışverişinde bulunmalarını, Avrupa Birliği, İSTKA, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı proje duyurularının takip edilerek karşılıklı bilgi alınması ve proje başvurusunda yardımcı ve destek olunması hususunda koordineli çalışılmasını söyledi. Şu anda İSTKA tarafından yapılan proje duyurularına kurumların alternatifli proje hazırlamaları ve birbirleriyle paylaşmalarını istedi. Toplantı katılımcıları yanıtını merak ettiği soruları Üsküdar Kaymakamlığı AB Etüt Proje Ofisi yetkililerine sorup bilgi aldı. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören toplantının sonunda Üsküdar için fikirler ve projeler beklenildiği vurgulanılıp başarı dilekleri iletildi.

Sizler de İSTKA 2015 mali destek programları çerçevesinde var olan fikirleriniz veya projeleriniz için bizlere projeuskudar@istanbul.gov.tr adresinden e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz.