Kaymakamlığımız tarafından yürütülen Üsküdar İnovasyon Merkezi Projesi kapanış programı 3 Temmuz 2015 Cuma Üsküdar Sözbir Otelde gerçekleşti. Kapanış programında projede başarı gösteren 33 kursiyerimize, 320 saatlik eğitimin ardından sertifikaları verildi.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Kaymakamlığımız önderliğinde Üsküdar Belediyesi,Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon teknolojileri bölümünde uygulaması yapılan projemiz başarılı bir şekilde tamamlandı. Proje kapsamında ilk etapta seçilen kursiyerden 33'ü eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Üsküdar Sözbir Royal Residence Hotel'de düzenlenen kapanış programına başta Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜLER olmak üzere, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete YAPICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN, proje ortağımız Akışkan Gücü Derneği (AKDER) direktörü Abdullah PARLAR, Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idarecileri,öğretmenleri, kursiyerlerimiz ve basın mensupları katıldı. Üsküdar İnovasyon Merkezi Projesi'nin kapanış programında önce kursiyerlerimizin proje sonu bitirme projeleri sergilendi. Kursiyerlerimizin büyük bir özveri ile tamamladığı akıllı otopark projesi görülmeye değerdi. Proje ekibimiz tarafından yapılan sunumda ise yapılan faaliyetler ve elde edilen kazanımlar anlatıldı.

Proje sahipliğini yapan Kaymakamımız yaptığı kapanış konuşmasında bu proje ile otomasyon alanında ücretsiz eğitim veren merkezimizin hem okulumuz öğrencilerine hem de Üsküdar ve İstanbul'daki işsiz gençlerimize büyük bir fırsat kapısı açıldığını ve projenin önümüzdeki yıllarda da sürdürüleceğini belirtti.

Projemiz Neyi Amaçlıyor?

01 Temmuz 2014'te uygulamaya geçen, geleceğin mesleği mekatronik alanda meslek sahibi olmayı,inovasyona katkı sağlamayı hedefleyen gençlerimizi önceliğe alan ve bütçesi yaklaşık 600 Bin TL olan projemiz; gençlerimizin, yeni teknolojiler ve üretim modelleri ile tanışmaları sonucunda yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitelerinin geliştirilmesi; bilgi, yetenek ve becerilerinin artırılması ve uygun iş alanlarına yönlendirilerek istihdam edilmelerine katkı sağlama hedefindedir.

Yeni Dönem Kayıtları Ne zaman?

Projemiz kapsamında eğitim almak isteyen yeni kursiyer adayları için Eylül 2015'te sitemizden duyuru yapılacaktır.