ÜSKÜDAR İNOVASYON MERKEZİ

Üsküdar Kaymakamlığımız tarafından projelendirilip İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından yaklaşık 590.000 TL bütçe ile desteklenen Üsküdar Belediyesi, Akışkan Gücü Derneği ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında sürdürülen projemiz 1 Temmuz 2014 tarihinde başlamış olup 1 sene sürecektir.

GENEL AMAÇ

Gençlerin, yeni teknolojiler ve üretim modelleri ile tanışmaları sonucunda yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitelerinin geliştirilmesi; bilgi, yetenek ve becerilerinin artırılması ve uygun iş alanlarına yönlendirilerek istihdam edilmelerine katkı sağlanmasıdır.

ÖZEL AMAÇ

Üsküdar ilçesindeki Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde son teknolojiye sahip 'Mekatronik Laboratuvarı' kurularak, toplamda 90 gencimize robot üretim ve otomasyon konularında birebir üretim eğitimi verilmesi, sektöre mekatronik alanda kalifiye ara işgücü elemanı yetiştirilmesi ve gençlere istihdam ve staj imkânlarının sağlanmasıdır.

Hedef Gruplar

Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde eğitim görmekte olan 50 öğrenci, mekatronik alanda meslek sahibi olmak isteyen, meslek lisesi ve üniversiteden yeni mezun olmuş işsiz 40 genç birey ve eğitimleri verecek olan 10 öğretmen.

Nihai Yararlanıcılar

Okulumuzda alan seçimi yapacak olup 9. sınıfta okuyan 1000 öğrencimiz ve onların aileleri, okulumuzda görev yapan tüm idareci ve öğretmenler, İstanbul'da faaliyet gösteren okulumuz benzeri mesleki ve teknik liseler, eğitim alacak olan 90 gencimizin yakın çevresi, proje ortaklarımız ve gençlerimize istihdam ve staj imkanı sağlayacak olan işletmeler.

Beklenen Sonuçlar

Proje süresi 1 senenin sonunda eğitim alan 90 gençten en az 5'i proje ortaklarının yönlendirmeleri ile ilgili sektörde istihdam edilmeleri ve en az 25'ine staj imkanı sağlanması.

Projemiz hakkında detaylı bilgi ve görüşme için:
Adres: T.C. Üsküdar Kaymakamlığı AB Etüt Proje Ofisi Mimar Sinan Mahallesi Doktor Fahri Atabey Caddesi No: 21 81160 Üsküdar / İstanbul
Telefon: 216 201 20 24 - 3918 dahili (Hüseyin Karaman)
E-posta: uskudarinovasyonmerkezi@gmail.com
Web: www.uskudarinovasyonmerkezi.org
www.facebook.com/uskudarinovasyonmerkezi