İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü saat 09:00'da Şemsipaşa Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılan anlamlı bir törenle kutlandı. Törende konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürünün ardından söz alan İlçemiz Kaymakamı Mustafa GÜLER konuşmalarında şu mesajı verdi:

'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928'de 'Başöğretmen' ünvanını aldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, öğrencilerinizle, sevdiklerinizle ve ailelerinizle nice sağlıklı, başarılı gelecek dilerim.

Vazifelerini layıkıyla icra eden, sahip oldukları üstün ilim ve irfanı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza öğreten siz öğretmenlerimizden daha bilgili, daha araştırmacı ve daha çağdaş nesiller bekliyoruz. Unutmayın ki yeni nesil siz öğretmenlerimizin eseri olacaktır.

Hayatımızı aydınlatan bilgi ve becerileri ile rol model olan öğretmenlerimizin omuzladıkları bu kutsal vazifenin bi tamam yerine getirilmesi gelecek için donanımlı nesiller yetişmesinin vesilesidir.

Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun dört bir tarafında zor şartlar altında bu kutsal görevi ifa eden ebediyete intikal edenlere Allahtan rahmet diler ve halen emekli olan ve görevini yapan siz saygın öğretmenlerimizi bu vesile ile canı gönülden tebrik ediyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.'