Büyük Milletimizin girmek zorunda kaldığı son İstiklal Savaşı, Büyük Zaferin 93 nci yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı İlçemizde aşağıda belirtilen Program dahilinde coşku içerisinde kutlanacaktır. Bu amaçla;

1- Zafer Bayramı 30 Ağustos günü saat 07.00 de başlayacak ve saat 24.00 de son bulacaktır.

2 - Programda görev tevdi edilen Kurum ve Kuruluşlar kendilerine verilen görevin eksiksiz ve en iyi şekilde yapılması için gerekli tedbir ve tertipleri alacaklardır.

3 - Halkın törene iştiraki, milli şuurun coşku ile tecellisi için gerekli çalışmalar yapılacak, Kamu Kurum ve Kuruluşları bayraklarla donatılacak, işyerleri, konutlar, meydan, cadde ve sokaklara Şanlı Bayrağımızın asılması Belediye Başkanlığınca gerçekleştirilecek ayrıca vatandaşlara gerekli duyuru Üsküdar Belediye Başkanlığınca yapılacaktır,

4-Tüm Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri eksiksiz olarak törene katılacaktır. Her kademedeki okul Müdürleri törene eksiksiz katılacaklardır. (Katılımın sağlanması görevi İlçe milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacaktır).

5- 30 AĞUSTOS 2015 PAZAR GÜNÜ ÇELENK SUNMA TÖRENİ

a)Saat 09.00 da Atatürk Anıtına Çelenk sunulması (2012/3073 Sayılı Yönetmelik gereğince Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenkleri konulacaktır)

b) Saygı duruşu,

c) İstiklal Marşımızın okunarak şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesi,

d) Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma (Garnizon Komutanlığınca görevlendirilecek bir rütbeli tarafından)

6- TEBRİKLERİN KABULÜ

e) Saat 09,30'da Kaymakamlık Makamında; Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde tebrikat kabulü yapılacaktır.

7 - GÖREV VE GÖREV VERİLENLER


Belediye Başkanlığı

a) Anıtın ve çevresinin temizliği ile göndere çekilecek Bayrak temin edilecektir,
b) Tören icrası sırasında kürsü ve ses yayın aracı temin edilecektir,
c) Tam donanımlı bir Ambulans tören alanında hazır bulundurulacaktır.
d) Tebriklerin kabulünde ikram malzemeleri temin edilerek en geç Saat 09:00'da servise hazır hale getirilecektir.
e) Şemsipaşa Atatürk Anıtından çelenk sunma tören sonunda tebrikata katıların Hükümet Konağına getirilmesi için 2 küçük otobüs görevlendirilecektir

8- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Tören programının icrası ve istiklal marşımızın okunması ve sunucu olarak görev yapmak üzere bir bay ve bayan öğretmen ile yeterli sayıda öğrenci temin edilecektir. 27.08.2015 tarihine kadar görev alacak öğretmen isimleri Kaymakamlığımıza bildirilecektir.

9- İlçe Emniyet Müdürlüğü

Törene katılanların can güvenliği ile ilgili Emniyet tedbirleri ve trafik akışının düzenlenmesi için gerekli önlemler alınacaktır. Çelenk sunmada Anıt çevresinde gerekli güvenlik önlemleri ile bomba araması yapılacaktır. Tebriklerin kabulünde Hükümet Konağı giriş ve çevresinde gerekli güvenlik ve trafik önlemleri alınacaktır. Bilgi ve gereği ile görev verilen kurumlarca aksaklığa meydan vermeden verilen görevlerin icrasını arz ve rica ederim.

Mustafa GÜLER
Üsküdar Kaymakamı