Kaymakamlığımızca 19 Eylül 2016 Pazartesi Günü Gazilerimiz ve aileleri onuruna bir akşam yemeği düzenlendi.

    19 Eylül 2016 Pazartesi günü sat 19:00 ‘da Belediye Başkanlığına ait Üsküdar Şemsipaşa Sosyal Tesislerinde Gaziler Günü nedeniyle İlçemizde ikamet eden Kore, Kıbrıs, Doğu ve Güneydoğu, Diğer bölgelerde gazi olanlar ve 15 Temmuz Gazilerimiz ve aileleri onuruna düzenlenen yemeğe 482 gazi ve ailesi iştirak etmiştir.

    Kaymakamımız Sayın Mustafa GÜLER ve eşi Nuray GÜLER, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Basri MEŞE, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN ve kurum müdürleri katıldı. Yemek çok samimi bir ortamda geç saatlere kadar devam etmiş ve 22:30 ‘da sona ermiştir.

    Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen onur yemeğinde konuşma yapan İlçemiz Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN özetle; 19 Eylül Gaziler Gününü kutlayarak, bu vatan bu millet için seve seve savunanlar, demokrasi için çekinmeden kendini silahların tankların önüne atarak yaralanan ve gazi olan sizleri kutluyorum. Sizlerin yaptıkları unutulmaz. İçinizde halen yaralı olan ve tedavisi devam edenler var, acil şifalar diliyorum. 15 Temmuzda kazanan demokrasidir, milli iradedir ve Türkiye ‘dir ifadelerinde bulunmuştur.

    Törene ev sahipliği yapan ve törende bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Mustafa GÜLER özetle; 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle onurunuza düzenlediğimiz bu yemeğe katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Bu vesile ile tüm gazilerimize saygılarımı sunuyorum, hoş geldiniz sağ olun var olun diyerek sözlerine başlayan Kaymakamımız konuşmalarında;

    "Gaziliğin çok yüksek bir mertebe ve onur olduğu, ülkemizin bulunduğu bölge ve stratejik konumu nedeniyle daima iç ve dış mihrakların hedefi haline gelmiştir. Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış yüce Türk Milleti canından aziz bildiği vatan topraklarını hedef alan her saldırıya binlerce şehit verme ve gazi olma pahasına korumasını bilmiştir.

    Dün Çanakkale ‘de, Sakarya ‘da, Dumlupınar ‘da, Kore ‘de, Kıbrıs ‘ta yurt sathında, vatan müdafaasında ve dünya barışı için şehadete ulaşan ve gazi olan canlarımız 15 Temmuzda da Ülkemizi birlik ve beraberliğini bozmak isteyen ve dış güçlerin desteklediği hain terör örgütlerine karşı mücadelelerimiz sürecektir. Birlik beraberlik ruhumuz daha da pekişerek devam edecektir.

    Sizlerin bu ulvi vatan müdafaasındaki başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Halen yaralı olan gazilerimize acil şifalar dilerken tümünüze en içten saygılarımı sunuyorum" ifadelerinde bulundu.

    Çok sıcak ve samimi içten duyguların yaşandığı bir ortamda devam eden yemek saat 22:30 ‘da sona erdi.